Aktualności IEŚ

Nowe Rozmowy IEŚ, nr 47-48

Zapraszamy do wysłuchania dwóch nowych podcastów w cyklu Rozmowy IEŚ.

IEŚ Policy Papers 1/2020: Zelenskyy’s Ukraine One Year Later: A Western Perspective

Pojawił się już pierwszy numer tegorocznego IEŚ Policy Papers!

Tom Zelenskyy’s Ukraine One Year Later: A Western Perspective skupia się na opisie i ocenie pierwszego roku prezydentury Wołodymyra Zełenskiego na Ukrainie.

Nowe Rozmowy IEŚ, nr 45-46

Zapraszamy do wysłuchania dwóch nowych podcastów w cyklu Rozmowy IEŚ.

 

Debata online „Polska prezydencja w Grupie Wyszehradzkiej” z udziałem analityka IEŚ dr. Łukasza Lewkowicza, 30.06.2020

30 czerwca analityk Zespołu Wyszehradzkiego IEŚ dr Łukasz Lewkowicz wziął udział w debacie online „Polska prezydencja w Grupie Wyszehradzkiej”, zorganizowanej przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Poznaniu. Tematem spotkania była nadchodząca prezydencja Polski w Grupie Wyszehradzkiej i jej priorytety. Podsumowano także 30 lat działalności tej organizacji, zaprezentowano jej największe sukcesy i porażki. Dr Lewkowicz przedstawił również perspektywę słowacką współpracy wyszehradzkiej.

Webinarium „Bezpieczeństwo energetyczne w regionie Morza Bałtyckiego”, 30.06.2020 – relacja

30 czerwca 2020 r. Zespół Bałtycki Instytutu Europy Środkowej zorganizował webinarium poświęcone bezpieczeństwu energetycznemu w regionie Morza Bałtyckiego (RMB).

Dr hab. Konrad Pawłowski w Radiu Lublin o wynikach i znaczeniu wyborów parlamentarnych w Serbii, 28.06.2020

28 czerwca 2020 r. dr hab. Konrad Pawłowski, kierownik Zespołu Bałkańskiego IEŚ, był gościem Radia Lublin. W programie „Studio wschodnie” rozmawiał z red. Tomaszem Nieśpiałem na temat wyborów parlamentarnych w Serbii, w których zdecydowane zwycięstwo odniosła Serbska Partia Postępowa prezydenta Aleksandra Vučicia. Co oznacza to zwycięstwo dla prezydenta i jego ekipy i jak sukces wyborczy wpłynie na drogę Serbii do integracji europejskiej?

„Między morzami. Rozmowy środkowoeuropejskie” – rozmowa z dr. hab. Konradem Pawłowskim z Zespołu Bałkańskiego IEŚ na temat wyborów w Serbii, 25.06.2020

Zapraszamy na czwarty odcinek programu „Między morzami. Rozmowy środkowoeuropejskie”, w którym dr hab. Konrad Pawłowski, kierownik Zespołu Bałkańskiego IEŚ, przedstawi analizę dotyczącą wyborów w Serbii.

Link do rozmowy

„Między morzami. Rozmowy środkowoeuropejskie” – rozmowa o Inicjatywie Trójmorza z dr. Łukaszem Lewkowiczem i dr. Dominikiem Héjjem z Zespołu Wyszehradzkiego IEŚ, 21.06.2020

Zapraszamy na trzeci odcinek programu „Między morzami. Rozmowy środkowoeuropejskie”, który jest realizowany przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Instytut Europy Środkowej.

Inicjatywa Trójmorza. Bilans z perspektywy państw Grupy Wyszehradzkiej. Rozmowa z dr. Łukaszem Lewkowiczem i dr. Dominikiem Héjjem z Zespołu Wyszehradzkiego IEŚ oraz Janem Rafaelem Lupoměským, byłym doradcą prezydenta Czech Václava Klausa.

Dr Łukasz Lewkowicz w Radiu Lublin o obecnej sytuacji epidemiologicznej na Słowacji oraz nadchodzącej prezydencji Polski w Grupie Wyszehradzkiej, 21.06.2020

21 czerwca 2020 r. dr Łukasz Lewkowicz z Zespołu Wyszehradzkiego IEŚ był gościem Radia Lublin. W programie „Studio wschodnie” rozmawiał z red. Tomaszem Nieśpiałem o zakończeniu obowiązywania stanu wyjątkowego na Słowacji i efektach walki tego państwa z koronawirusem. Rozmawiano również o współpracy Grupy Wyszehradzkiej i rozpoczynającej się 1 lipca prezydencji Polski w ramach V4.

Link do rozmowy

Dr Dominik Héjj w „Dzienniku Gazecie Prawnej” o możliwości utrzymania stanu nadzwyczajnego na Węgrzech, 16.06.2020

Zapraszamy do zapoznania się z opinią dr. Dominika Héjja z Zespołu Wyszehradzkiego IEŚ, która ukazała się dzisiaj w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Link do artykułu „Stan nadzwyczajny z woli ludu”

Nowe Rozmowy IEŚ, nr 37-40

Zapraszamy do wysłuchania czterech nowych podcastów w cyklu Rozmowy IEŚ.

„Między morzami. Rozmowy środkowoeuropejskie” – rozmowa z dr. hab. Konradem Pawłowskim, 09.06.2020

Zapraszamy na drugi odcinek programu „Między morzami. Rozmowy środkowoeuropejskie”, który jest realizowany przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Instytut Europy Środkowej.

„Niedokończona” państwowość Kosowa. Rozmowa z dr. hab. Konradem Pawłowskim – kierownikiem Zespołu Bałkańskiego IEŚ.

Link do rozmowy