23 października 2020

Webinarium: Przestrzeń współpracy w Europie Środkowej i Wschodniej a kraje Grupy Wyszehradzkiej. Pamięć, wyzwania i perspektywy, 26-27.10.2020

Webinarium: Przestrzeń współpracy w Europie Środkowej i Wschodniej a kraje Grupy Wyszehradzkiej. Pamięć, wyzwania i perspektywy, 26-27.10.2020

Instytut Europy Środkowej, Centrum Europejskie Natolin, Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka oraz Fundacja Wyszehradzka mają zaszczyt zaprosić Państwa na międzynarodowy cykl panelowo-wykładowy w formacie webinarium (wszystkie wykłady i panele w dostępie online) pod hasłem:

Przestrzeń współpracy w Europie Środkowej i Wschodniej a kraje Grupy Wyszehradzkiej. Pamięć, wyzwania i perspektywy (The Visegrád Group Countries Towards Common Spaces of Cooperation in Central and Eastern Europe. Shared History, Challenges and Prospects for Future),

realizowany również we współpracy z Wydziałem Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego.

26-27.10.2020
Format: webinarium (platforma ZOOM), udział bezpłatny
Agenda: https://bit.ly/2ICEYaE
Rejestracja: http://events.e-natolin.eu 
 

Wydarzenie rozpocznie się 26 października 2020 o godz. 9.40 i organizowane będzie w formule zdalnej w dniach 26 oraz 27 października 2020 (platforma ZOOM).

Przedmiotowe wydarzenie jest kontynuacją cyklu konferencyjnego dotyczącego historii Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz częścią projektu wdrażanego przez Centrum Europejskie Natolin w latach 2018-2020, współfinansowanego ze środków programu Ministra i Nauki Szkolnictwa Wyższego pod nazwą DIALOG: Elektroniczna platforma transferu wiedzy i zasobów źródłowych: Wizje roli Polski w Europie Środkowo-Wschodniej w koncepcjach geopolitycznych, gospodarczych i cywilizacyjno-kulturowych w XX.

Cykl stanowić będzie również inaugurację aktywności o charakterze edukacyjnym i naukowym, związanych tematycznie ze zbliżającą się w 2021 r. 30. rocznicą powstania Grupy Wyszehradzkiej.

Sesje panelowo-wykładowe będą prowadzone w języku polskim oraz angielskim (wraz z zapewnieniem tłumaczenia symultanicznego wszystkich wystąpień na język polski oraz angielski).

Udział w konferencji jest bezpłatny. Na 7 dni przed rozpoczęciem wydarzenia do wszystkich zarejestrowanych uczestników kierować będziemy szczegółowe dane dostępowe. Jednocześnie wszystkim uczestnikom wydarzenia zapewniamy zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo oraz dodatkowe materiały powydarzeniowe – publikacyjne i audio-wizualne.

Prosimy o rejestrację poprzez http://events.e-natolin.eu/.

Udostępnij