23 stycznia 2020

IV Polsko-Ukraińskie Forum Dziennikarzy, 22-23.01.2020

IV Polsko-Ukraińskie Forum Dziennikarzy, 22-23.01.2020

IV Polsko-Ukraińskie Forum Dziennikarzy, 22-23 stycznia 2020, Kazimierz Dolny

W dniach 22-23 stycznia odbywa się w Kazimierzu Dolnym IV Polsko-Ukraińskie Forum Dziennikarzy, którego Instytut jest partnerem.
Poniżej relacja Wojciecha Pokory, prezesa lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Link do informacji na stronie Radia Lublin.

Pierwszy dzień IV Polsko-Ukraińskiego Forum Dziennikarzy zdominowała tematyka historyczna. Ale żeby jechać przed siebie, trzeba mieć w aucie lusterka wsteczne, więc żeby nie jechać na wstecznym, trzy pozostałe sesje będą jak najbardziej współczesne. Dotyczyć będą manipulacji, sankcji za zniesławienie czy problemów mediów lokalnych.
W tej chwili trwa sesja „Sojusz Piłsudski-Petlura, lekcja dla współczesnych stosunków polsko-ukraińskich z udziałem prof. Walentego Baluka, prof. Andrzeja Gila, dr. Kuby Olchowskiego i dr. Andrzeja Szabaciuka, za przygotowanie której dziękuję prof. Tomaszowi Stępniewskiemu z Instytutu Europy Środkowej.

Niedawno skończyła się sesja przygotowana przez IPN: „Polityka historyczna w mediach na przykładzie kampanii Moja Niepodległa i portalu Przystanek Historia prowadzona przez dr Rafała Leśkiewicza i Adama Hlebowicza oraz budzacy najwięcej emocji wykład prof. Krzysztofa Szwagrzyka na temat poszukiwań i upamiętnień na Ukrainie.

Udostępnij

Załączniki