26 marca 2022

„Mgła wojny w XXI wieku – dezinformacja i manipulacja”. Zaproszenie na wykład online 28 marca / dr Jakub Olchowski

„Mgła wojny w XXI wieku – dezinformacja i manipulacja”. Zaproszenie na wykład online 28 marca / dr Jakub Olchowski

Zapraszamy na wykład online pt. „Mgła wojny w XXI w. – dezinformacja i manipulacja”, który odbędzie się 28 marca br. o godzinie 15:00 na platformie MS Teams (link do spotkania poniżej).

Drugie spotkanie („Mgła wojny w XXI w. – dezinformacja i manipulacja”) z cyklu trzech wykładów pt. „Fenomen propagandy i dezinformacji wczoraj i dziś” już w najbliższy poniedziałek poprowadzi dr Jakub Olchowski, adiunkt w Katedrze Bezpieczeństwa Międzynarodowego Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS i kierownik Zespołu Europy Wschodniej Instytutu Europy Środkowej w Lublinie.

LINK DO SPOTKANIA

W odpowiedzi na nieuzasadnioną, niesprowokowaną, nielegalną i bezprecedensową inwazję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę realizowaną zarówno w formie konwencjonalnej, jak i informacyjnej poprzez rozsiewane przez propagandystów dezinformacje, manipulacje i teorie spiskowe (propaganda wojenna), Zespół Badań Propagandy i Dezinformacji Instytutu Nauk o Polityce i Administracji WPiD UMCS w Lublinie w porozumieniu z Zespołem ds. Wsparcia Studentów z Ukrainy na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS serdecznie zaprasza na cykl wykładów online (MS Teams) poświęconych zjawisku propagandy i dezinformacji. Celem wykładów jest przedstawienie szkodliwego wpływu prokremlowskiej propagandy i dezinformacji na procesy demokratyczne i prawa człowieka oraz zaproponowanie instrumentarium, jak można skutecznie reagować na rozsiewane w cyberprzestrzeni kłamstwa.

Udostępnij